Marka Tescil Mersin,0 324 328 36 00,Mersin Marka Tescil, Mersin Marka Tescili, Marka Tescili Mersin, Mersin Patent Tescil, Marka Tescil

Anamur Marka Tescil

Patent Teşvikleri
19 Mart 2013
Tarsus Marka Tescil
06 Mayıs 2013
mersin_marka_tescil

mersin_marka_tescil

Anamur Marka Tescil

Anamur Marka Tescil ofisimiz danışmanlığında Türk Patent ve Marka Kurumu tarafına yapılacak müracaat  4 aylık İncelemeye alınacaktır. Bu süre tamamlanırken marka, ön incelemeden olumlu geçmesi akabinde 2 aylık ilan aşamasına alınacaktır. 2 aylık ilan aşaması içinde marka, benzer Marka hak sahipleri tarafından itiraza konu edilmemesi doğrultusunda markaya tescil hükmü verilir. Mersin marka tescil ofisimiz sizlere tescil ve danışmanlık konusunda kaliteli hizmet sunuyoruz.

Pek çok kuruluş, uygulama gösterdikleri piyasada markalarının kayıt altına aldırarak hukuki koruma hakları kazandırır. Lakin tescilli marka, takip edilmemesi kapsamında, benzer olan diğer markaların aynı piyasaya arz edilmesi veya tescilinin yapılmasına sebebiyet verebilmektedir.

Tescilli marka, benzeri olabilecek olmasına karşın Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından ilana çıkarılan marka veya markalara, ilan tarihinden başlayarak 2 aylık süre içerisinde itirazda bulunulma hakkı tanınmaktadır. Bu sürede markaların taklitleri iptal edilmemesi durumunda ise uzun aynı zamanda masraflı yasal süreçler ile tescil hakları korunmaya çalışılması manasına gelecektir. Marka izleme hizmetimizi alan marka sahipleri belirlenen markalara tam zamanda itiraz edilmesi ile haklarını korumaya devam ettirebilir.

Markayı Kullanmaması Sonucunda İptali

Tescilli marka, tescil edildiği tarihinden başlayıp 5 yıl boyunca, haklı neden gösterilmeden kullanılmaması ya da kullanıma 5 sene kesintisiz ara verilmesi doğrultusunda, tescil iptal edilir.