Marka Tescil Mersin,0 324 328 36 00,Mersin Marka Tescil, Mersin Marka Tescili, Marka Tescili Mersin, Mersin Patent Tescil, Marka Tescil

Çamlıyayla Marka Tescil

Silifke Marka Tescil
06 Mayıs 2013
mersin_marka_tescil

mersin_marka_tescil

Çamlıyaylı Marka Tescil

Marka müracaatları Çamlıyaylı Marka Tescil aracılığı yapılması daima avantajlı olmaktadır. Sebebi ise; Tescil süreci 6 ay ile 11 ay kadar sonunda tamamlanmakta ve takip edilmesi gereken ciddi süreçtir. Marka vekili firmamız, sizler için bu zorlu süreçlerin takibini itinalı şekilde yapmaktadır.

Bu şekilde küçük Hizmet Bedeli talep ederek marka müracaat işleminiz tarafımızdan yapılmaktadır. Marka tescili aşamasında gereksinim duyacağınız 45 marka sınıfı yer almaktadır. Mersin marka tescil ofisimiz bu konuda sizlere yardımcı olmaktadır.

Marka sektörüne ait olduğu sınıfta müracaat yapılması gerekmektedir. Tescil süreçleri sonunda marka, Türk Paten ve Marka Kurumu tarafından onaylanması durumunda ilana alınır. Bu ilan aşamasında itiraz gelmemesi durumunda tescil belgesi hazırlanır ve tescil aşaması biter.

Tescil edilen marka 10 yıllığına korunur. 10 yılın sonunda ise marka yenileme bedeli yatırılmasının ardından marka tescil edilen sınıfta 10 yıl daha marka sahibine ait olur.

Markaların tescili, herhangi bir firma ya da şahsın kendi ürettiği, isim haklarının tümü kendisinin olmasını hedeflediği marka isminin resmi kurum nezdinde kayıt edilmesi yani tescil işleminin yapılmasıdır.

Markalar, yalnızca tescil edildiği devlette koruma hakkı kazanır.

Marka Hukuku kapsamında genel felsefe global anlamda ortak anlamlar barındırsa da yasal haklar ülkeler içinde farklı yaklaşımları kapsar.

Markaların tescil edilmesine göre marka incelenmesi, başvuru sonrasında resmi kurumun değerlendirme hükümleri, ilana çıkarılması ve tesciline hükmü verilmesi genel yaklaşımlardır. İlanın aşaması, süreçteki yeri, itirazların kapsamları gibi ayrıntılar ise danışmanlık kapsamına girmektedir.