Marka Tescil Mersin,0 324 328 36 00,Mersin Marka Tescil, Mersin Marka Tescili, Marka Tescili Mersin, Mersin Patent Tescil, Marka Tescil

Marka Patent Mersin

patent-tescili-mersinMarka Patent Mersin

Marka patent, isim patenti, isim hakkı, isim tescili gibi tüm kelimeler toplum nezdinde sıklıkla kullanılmakta ama asıl karşılığı ise Marka Tescili`dir. Marka patent Mersin ofisimiz tescil konusunda sizlere hizmet vermektedir.

Ülkemizde markaların verimli korunabilmesi açısından Mersin marka tescil ofisimize müracaat edilmesi gerekir. Şirketimiz tescil için tüm işlemler sizin adına yürütecektir.

Alt kısımda tescil aşaması ile ilgili şu işlemler yürütülecektir.

Marka Sınıfları Tespiti

Marka, tescili yapılacağı ve ilişkili olduğu ürün ya da hizmetler adına korunur. Bir ürün ya da hizmetin sınıfların tespiti marka vekili uzmanlarımız tarafından 45 sınıf üzerinde yapılır.

Marka Ön Araştırması

Tescili istenen marka, aynı veya benzer markaların önceden tescil durumunun marka ön araştırması ile belirlenir. Marka tescil müracaatı yapılmadan evvel araştırmanın yapılması tescil açısından yararlı olacaktır.

Marka Başvurusu

Sınıfın belirlenmesinin ardından marka sorgulaması olumlu olması durumunda marka açısından tescil müracaatı şirketimize yapılır. Tescil müracaatı açısından Marka Başvuru Formu, müracaat sahibi veya tescili hususunda uzman Marka Vekilimiz tarafından doldurulmalı ve müracaat yapılmalıdır.

MÜracaatın İncelenmesi

Tescil müracaatı yapılan marka resmi kurumu tarafından 4 ay boyunca inceleme gerçekleşmektedir. İncelemenin ardından başvuruya konu olan marka kısmen ya da tümden ret veya onaylanmaktadır.

Marka Bülteni’nde İlan

Resmi kurum nezdinde kısmen veya tamamen onaylanan başvurular, diğer şahısların müracaattan haberleri olması aynı zaman ihtiyaç duyulması durumlarda müracaat itiraz edebilmeleri bakımından bültende ilana alınır.

Tescil Belgesi

Tescil başvurusu gerçekleşen markanın yapılan inceleme neticesinde ret almayan ve bültende yayın sırasında itiraza konu olmayan markalar gerekli tescil belgesi hazırlanma tutarı yatırılması ile Marka Tescil Belgesi sahibi olunur.

patent-tescili-mersin