Marka Tescil Mersin,0 324 328 36 00,Mersin Marka Tescil, Mersin Marka Tescili, Marka Tescili Mersin, Mersin Patent Tescil, Marka Tescil

Marka Tescil Mersin

mersin_marka_tescil

mersin_marka_tescil

Marka Tescil Mersin

Kelime veya logo gibi işaretlerin, korunması açısından kayıt altına alınması işlemi marka tescil Mersin ofisimiz tarafından yapılır. Bu şekilde bir girişimciye ait olan ürünler diğer girişimcilerin ürünlerinden ayrılmasına sağlaması ve tercih edilmesini sağlar. Marka ve patent Tescil Mersin ofisimiz sizlere tescilin tüm konusunda sizlere hizmet vermektedir.

Marka Ön Araştırma

Marka ön araştırması, tescil süreçlerinin ilk ve ayrıca en önemli işlemidir. Marka araştırması uygulanırken, Mersin marka tescil şirketimize ait özel marka sorgulama veritabanlarımız sayesinde en yakın neticeler alınır. Veri tabanımızda, marka sahiplerimizin talep ettiği markalar; diğer ülkelerin dillerinde, fonetik ile tek ses özellikleri gibi ilkeleri analiz etmekte ve tüm benzerlikler belirlenmektedir.

Bu kapsamda, tescil süreçlerinin ilk basamağında marka sahiplerimize, tüm riskler ile ihtimaller açısından bilgi verilmektedir.

Başvuru Aşaması

Araştırma neticesinde, tescile uygunluk ihtimali fazla markalar açısından müracaat dosyalanması işlemine geçilir. Sinai Mülkiyet Kanunu ile, marka tescil süreleri kısalmış, marka başvurusu normal koşullarda gitmesi durumundan, 6 ay ile 1 ay arasında tescil edilmektedir. Marka aşaması alt kısımda yer almaktadır;

  1. Başvuru; Markalar müracaat edildiği an itibari ile korunmaya alınır.
  2. İnceleme; Şekli inceleme ile tescil kriterlerine istinaden inceleme yapılmaktadır.
  3. İlan; Müracaatlar 2 ay Resmi Marka Bülteni’nde ilana alınır.

Tescil; İlan aşamasında hakkında itiraz gelmeyen müracaatların tescil hükmü verilir. Tescil hükmünden itibaren 2 ay içinde tescil tutarının yatırılması gerekmektedir.