Marka Tescil Mersin,0 324 328 36 00,Mersin Marka Tescil, Mersin Marka Tescili, Marka Tescili Mersin, Mersin Patent Tescil, Marka Tescil

Marka Tescil Nasıl Alınır?

rka tescili, marka tescili Mersin
Marka Tescil
19 Mart 2013
neden patent tescili
Neden Marka Tescil
19 Mart 2013

Marka Tescil Nasıl Alınır?

Kelime, işaret, logo gibi imgelerin tescil edilerek marka olması için kayıt altına alınarak korunması işlemi belirli prosedürleri izlenmesi için yapılmakta ve bu şekilde Marka Tescil Nasıl Alınır? soruna yanıt şeklinde olmaktadır. Marka Tescil Mersin ofisimiz tescil konusunda uzman vekillerimiz ile sizlere kapsamlı danışmanlık hizmeti vermektedir.

Tescil yapılırken izlenmesi gereken bazı aşamalar vardır. Marka tescili adına, Mersin marka tescil ofisimize müracaat yapılabilir.

Markaları tescil ettirirken başlangıç olarak talep edilen evrak ve belgelerin eksiksiz hazırlanması önemlidir. Müracaat belgeleri eksiksiz hazırlanması ile Marka Vekili Mersin firmamıza iletilmelidir. Bu evraklar ile resmi olarak müracaat başlatılır. Türk Patent ve Marka Kurumu tarafına yaptığımız müracaat, o an itibari ile başvuru kesinlik kazanır ayır koruma başlar.

Şayet evraklarda eksiklik olması durumunda eksikliklerin giderilmesi açısından 2 aylık ilave süre verilir. Lakin bu süre içinde de eksiklikler giderilmez ise müracaat iptal edilir.

Marka Başvurusu istenildiği yapılmışsa resmi kurum müracaatı incelemeye alır.  Müracaat ret gerekçeleri kapsamında yer alıyorsa yapılan müracaat reddedilir. Şayet müracaat usule uygun şekilde yapılmışsa Marka Bülteninde yayına alınır ardından da diğer kişilerin itirazlar sonucunda tekrardan incelenir. İtiraza konu olmayan aynı zamanda eksiksiz şekilde yapılmış ise müracaatları tescil işlemi yapılarak sicil işlenmesi sağlanır. Son süreçte ise kayıt ile birlikte Marka Tescil Belgesi marka sahibine gönderilir.

Tescilli Marka koruma süresi 10 senedir. Bu ilgili sürenin dolması ile birlikte markanın hükümsüz duruma düşmemesi açısından sürenin tamamlanmasına yakın 6 ay kalması ile yenileme işlemi yapılması zaruridir.