Marka Tescil Mersin,0 324 328 36 00,Mersin Marka Tescil, Mersin Marka Tescili, Marka Tescili Mersin, Mersin Patent Tescil, Marka Tescil

Marka Tescil Nasıl Alınır?

mersin_marka_tescil

mersin_marka_tescil

Marka Tescili Nasıl Alınır?

Marka tescili almak için bir isim veya işaret, marka şeklinde tescil edilmesi açısından bir sürü analize tabi tutulmasının ardından marka olmaya hak kazanır ve bu ibarenin sahiplerine pek çok hususta koruma kazanabilmektedir. Tescil işlemi gerçekleşirken yürütülmesi gereken bazı prosedür yer almaktadır. Marka tescili nasıl Alınır? sorusuna bu şekilde yanıt verebilir.

Marka tescili açısından Türk Patent ve Marka Kurumu tarafına yapılacak tüm işlemler için başvurular Mersin marka vekili marka tescil ofisimize yapılabilir.

Marka tescili yapılırken ilk başta talep edilen evrakların oluşturulması gerekir. Bu belgeler ile ilişkili ayrıntılı bilgiyi marka ve patent Mersin ofisimizin yetkililerinde alabilirsiniz. Başvuru evrakları eksiksiz şekilde tamamlanır ofisimiz teslim edilmelidir. Ardından müracaat işlemi başlatılacaktır. Aynı tarih itibari ile müracaat kesinleşir ve marka koruması başlar. Şayet evraklarda eksiklik olması durumunda eksikliklerin giderilmesi adına Türk Patent ve Marka Kurumu 2 aylık ilave süre verir ve bu süre içinde giderilmeyen müracaatlar iptal edilir.

Marka tescil müracaatı istenilen gibi yapılmışsa resmi kurum incelemeye alır.  Müracaat ret gerekçeleri içerisinde yer alıyorsa müracaat reddedilir. Şayet başvuru usule uygun yapılmışsa marka Bülteninde ilana çıkarılır sonrasında ise diğer şahısların itirazlarına sunulur. Hakkında itiraz edilmeyen ve eksiksiz gerçekleştirilmiş müracaatların tescili tamamlanıp sicile işlenir. Son olarak kayıt edilmesi ile birlikte Marka Tescil Belgesi müracaat sahibine gönderilir.

Markalar 10 sene boyunca korumaya alınır. Bu süre dolmasının ardından koruma düşmemesi açısından korumanın tamamlanmasına 6 ay kala yenileme yapılarak koruma sürdürülür.