Marka Tescil Mersin,0 324 328 36 00,Mersin Marka Tescil, Mersin Marka Tescili, Marka Tescili Mersin, Mersin Patent Tescil, Marka Tescil

Marka Tescil

marka_tescil_mersin,mersin marka tescil

Mersin Marka Tescil

Kelime / logo / işaret gibi ibarelerin bir ürün üzerinde yer alarak ürünlerin diğerlerin ayrılmasına katkı sağlaması açısından kayıt altına alınarak korunması işlemi Mersin Marka Tescil ofisimiz danışmanlığında yapılmaktadır.

Tescilli marka; İşletmelerin tüm mal varlığını temsil eder. Bu kadar öneme sahip olan ibarelerin, korunması tescil edilmesi ile sağlanır ve bu durumu kanıtlayacak marka tescili belgesi alınması gerekir. İster endüstride, internet ortamında, perakende ya da toptan alım satımda ister slogan olsun ayırt edici bir nitelik taşıyorsa korunabilir demektir. Korunabilir olması ürün ya da hizmetlerinizin dilediğiniz sektöre göre kayıt altına alınarak tüm yasal haklarını elde ettiğiniz bir sistemdir. Türkiye’de mal ve hizmetler Türk Marka ve Patent kuruluşunca kayıt atına alınır. Bu işlemleri gerçekleştirmek için Mersin Marka Tescil firması olarak sizler için danışmanlık yapmakta ve işlemleri yürütmekteyiz.

Marka koruması, üretilen hizmetlerde marka kullanan marka sahiplerinin tescilden kazanılan hakları korumaya yarayan sistemdir. Markanın asıl sahibi, markayı ilk defa akla getiren, ürün veya hizmetinde kullanımını sürdüren kişi veya kuruluşlardır.

Neden danışmanlık gereklidir?

Türk patent ve marka kurumu her başvurulan markayı kayıt altına almamaktadır. Markanız öncesinde kayıtlı olmamalı hatta benzerleri dahi olmamalıdır. Bu anlamda markanız başvurudan önce titiz bir araştırma işleminden geçmelidir.

Neden Sistem Patent Mersin Marka Tescili Ofisi

Marka araştırması ve marka izleme için özel geliştirdiğimiz veritabanımız ile bu hizmetleri sağlamaktayız.
Mersin Marka Tescil Firmalarıarasında güvenilir bir firma olarak hizmet veren Sistem Patent olarak marka hizmetlerimiz sadece yurt içinde sınırlı değildir. Yurt dışı marka tescil işlemlerini de firmamız aracılığı ile yürütebilirsiniz.

Markalar tescil edilmesi ile diğerlerine yani tescilsiz olanlara kıyasla önemli fırsatları bulunmaktadır. Müracaat yapılmadan önce, Mersin Marka Tescil ofisimiz nezdinde marka ön sorgulamaya tabi tutulan markalar tescile uygun bulunması durumunda müracaat işlemi başlatılır. Müracaatımız yetkili kurumu tarafından da marka araştırmasın tabi olacak ve tescile uygun görülmesi akabinde yayına alınır ardından diğer kişilerden gelecek itirazlara açılan marka, 2 ay yayında kalır. İtiraz gelmeyen marka kayıt altına alınarak 10 yıllık koruma alınır.

Markalar tescil edilmesi ile birlikte sadece diğer kişilerin haksız şekilde maddi gelir sağlamasını engellemez, Bunun yanında haksız gelir sağlıyor suçlamaları ile asıl marka hak sahibinin tekel yürütme haklarını kullanamamasının da önüne geçmektir.

Bu hususta, varlığınızdan dahi haberiniz olmadığınız lakin tescilli markalar ile ayırt edilmesi çok zor olan benzer markası olan kişi veya kuruluşlar, hak sahibi marka sahibi aleyhine yaptırımlar bulabilir ve dava açarak asıl hak sahibini engelleyebilir. 

Marka tescilinde, Marka itirazı, marka devir işlemi, marka lisanslama ve daha bir çok hizmetleri marka patent vekilliği bünyesinde danışabileceğiniz uzmanlarımız ile direk iletişime geçiniz.

Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi almak için 0 324 328 36 00 irtibat hattından iletişim kurabilirsiniz.