Marka Tescil Mersin,0 324 328 36 00,Mersin Marka Tescil, Mersin Marka Tescili, Marka Tescili Mersin, Mersin Patent Tescil, Marka Tescil

Neden Marka Tescil

Neden Marka Tescil?

neden marka tescil

mersin marka tescil, neden marka tescil, neden marka tescili

Neden Marka Tescil? ya da marka tescil önemi konusuna dikkat çekersek; Tescil çerçevesine giren aynı ya da benzeri ürün yahut hizmetler ile ilişkili olarak, tescilli markayı, benzerlerini aynı zamanda toplum üzerinde tescilli marka ile iltibas ihtimali bulunan herhangi bir ibarenin tescilli markanın imajı açısından haksız fırsat sağlayacağı veya tescilli markanın farklı kılıcı  niteliğine zarar teşkil edecek nitelikteki bir işaretin izin alınmadan kullanımını engelleme talebi doğar. Marka tescil Mersin ofisimizin uzmanlarımız tescil konusu kapsamında sizlere gerekli danışmanlığı sağlayacaktır.

Kullanılan markanın ayırt edici özelliğinin taklide konu edilmesinden endişe edilmesi durumunda, en kısa zamanda tescili yapılması için marka tescil Mersin ofisimize müracaat edilmesi gerekir.

Mersin marka tescil ofisimizin yapacağı tescilin yasal olarak vereceği, tescilli markanın diğer kişiye devir özelliği, miras bırakılması ile intikali, kullanım hakları lisanslama olabilirliği, rehin ile teminat şeklinde gösterilirliği gibi haklar kazandırır.

Marka tescili edilmesi ile öteki işletmelerin düşük kaliteli hizmetlerinde tescilli markayı kullanması sureti ile, markaya vereceği değer kayıpları engellenir.

Başka kişi ya da kuruluş sizden evvel, marka tescili açısından müracaatta bulunabilir aynız zamanda sizin hak kayıpları yaşamasına sebebiyet verebilir. Markanız tescile uygun olması durumunda tescil işlemi yapılarak on sene boyunca korumaya alınır.

Her 10 sene sonunda yapılacak yenileme istemi ile de koruma süresini talep edildiği kadar uzatılması mümkündür. Bunun ile birlikte; Tescilli markaya ilişkin tescilden kazanılan tüm haklar marka sahibine aittir. Diğer kişiler markayı izinsiz olarak kullanamaz. Bunun yanında markanızı diğer bir kişiye devri veya kullanım hakkı verebilir.