Marka Tescil Mersin,0 324 328 36 00,Mersin Marka Tescil, Mersin Marka Tescili, Marka Tescili Mersin, Mersin Patent Tescil, Marka Tescil

Neden Marka Tescil

marka tescili nasıl alınır
Marka Tescil Nasıl Alınır?
19 Mart 2013
patent, patent tescil, patent tescili
Patent Tescil
19 Mart 2013
neden patent tescili

neden patent tescili, Mersin neden patent tescili

Neden Marka Tescil?

Neden Marka Tescil? dersek, markaların tescil edilmesi marka sahibine söz konusu markanın tescil çerçevesinde yer alan ürün veya hizmetler adına marka sahibi tarafından izni alınmadan dışındaki tüm kullanımların engellemesi sağlanır. Mersin Marka Tescili ofisimiz aracılığı yapılacak tescil işlemleri kapsamında markaların korunmasını sağlamaktayız.

Markanın tescili, Sinai Mülkiyet Kanunu kapsamında, tescilli marka sahibine kazandırdığı hakları belirler. Marka Koruması ise, kullanılan markanın ayırt edici özelliğinin taklide konu edilmesinden endişelenilmesi akabinde, sürede tescili adına marka tescil Mersin ofisimize başvurulmalıdır.

Tescilli Marka, asıl sahibine söz konusu markasını diğer kendisi kullanabileceği gibi diğer kişilere de marka haklarının kullanmasına yönelik izin verebilir. Marka sahibi tarafından izin alınmadan kullanımı hususunda ilgili yasada ciddi yaptırımlar bulunmaktadır.

Tescilin yasası olarak kazandıracağı tescil edilen markanın diğer kişiye devri, miras şekli ile intikali, kullanım haklarının lisans konusu olması, rehin ile teminat şeklinde gösterilmesi gibi haklar kazandırır. Tescili ile öteki işletmelerin az kaliteli hizmetlerde markayı kullanarak, markaya verecekleri değer kayıpları önlenebilir. Öteki gerçek ve ya da tüzel şahıslar sizden evvel markayı tescil adına müracaatta bulunabilir ayrıca asıl sahibinin hak kaybetmesine neden olabilir.

Markanız tescil kriterlerine nail ise tescil edilmesi ile birlikte on sene boyunca korumaya alınır. Her on senenin ardından yapılacak yenileme istemi ile de koruma talep edildiği kadar uzatılabilir. Bu durumun yanında; Tescilli markaya ilişkin tüm haklar asıl sahibine aittir. Diğer şahıslar izinsiz olarak markayı kullanamaz.