Marka Tescil Mersin,0 324 328 36 00,Mersin Marka Tescil, Mersin Marka Tescili, Marka Tescili Mersin, Mersin Patent Tescil, Marka Tescil

Patent Araştırması

Patent Tescil Nasıl Alınır?
19 Mart 2013
Patent Teşvikleri
19 Mart 2013

patent araştırması, mersin patent araştırması, patent araştırması mersin

Patent Araştırması

Patent tescil müracaatı başlatılmadan önce tarafımızca ulusal veya ülkeler arası patent veri tabanlarımız aracılığı ile buluşlara ilişkin patent araştırması yapılmaktadır. Diğer ismi ile patent sorgulama, buluşların benzerlerinin olup olmadığının araştırılması işlemidir. Bu işlemin Patent mersin ofisimizin Mersin marka tescil ofisimizin uzmanları tarafından yapılması daha sağlıklı sonuçların alınmasını sağlayacaktır.

Patent başvurusu yapılmasının ardından Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından resmi anlamda patent sorgulaması yapılmaktadır. Mersin patent ofisimizin uzmanlarımız tarafından patent müracaatı yapılmadan evvel patent veritabanları ile patent arama ile patent incelem işlemi gerçekleşerek patent müracaatların yapılmasına ya da yapılmaması yönünde hüküm verilecektir.

Patent Araştırması Nasıl Yapılır?

Buluş sahibi tarafınızdan uzmanlarına ulaştırılan buluş bilgileri kapsamında patent mühendislerimiz nezdinde uzmanlarımız tarafından kullanılan özel veritabanları aracılığı ile yapılmaktadır. Patent araştırması neticesi yaklaşık 2 ile 3 gün içinde sonuçlanır.

Yeni ürün veya geliştirme elde edilirken, teknik soruna alternatif aranırken patent veri tabanlarımız kullanılarak gerçekleşen patent ön araştırması, diğer kaynaklarından elde edilemeyecek teknik bilgileri elde etme olanağı verir.

Önceden geliştirilmiş buluş açısından müracaat edilmesi ve vakit kayıplarını önleyecektir.

Patent ön sorgulama ile çalışılan sektörde alınmış patentlere ulaşılacağı için dünya kapsamında geliştirilen son teknolojiler aynı zamanda rakipler takip edilebilir.

Teknolojinin ilerlediği yön, yeni teknolojik trendler, ilerlide üretilmesi hedeflenen ürünler izlenebilir.

Araştırma hizmeti ile yeniliğe konu ürüne ilişkin soruların tümü Ar-Ge çalışması başlatılmadan ya da üretim başlatılmadan evvel bertaraf edilmesine imkan sağlar.