Marka Tescil Mersin,0 324 328 36 00,Mersin Marka Tescil, Mersin Marka Tescili, Marka Tescili Mersin, Mersin Patent Tescil, Marka Tescil

Silifke Marka Tescil

Tarsus Marka Tescil
06 Mayıs 2013
Çamlıyayla Marka Tescil
06 Mayıs 2013
mersin_marka_tescil

mersin_marka_tescil

Silifke Marka Tescil

Marka müracaatı, hem evrak taşıma hemde online başvuru ile yapılabilir. Başvuru yapabilmek adına, müracaat sahibi firmada olabilir kişide. Her marka adına ayrı başvurusu yapılması gerekir. Birden fazla marka adına tek müracaat yapılması söz konu olamaz. Marka tescil Tarsus ofisimiz uzmanları tescil ve sonrası tüm işlemlerde sizlere hizmet vermektedir.

Tarsus marka tescil ofisimiz uzmanlarının yapacağı Marka başvurusu, marka sahibinin kimliğine yönelik bilgileri kapsayan müracaat formunu, markanın örneği, müracaata konu olan ürün veya hizmetlerin listesi, müracaat ücretinin yatırıldığını gösterir evrak, müracaat, rüçhan hakkı istem varsa rüçhan hakkı istem ücretinin yatırıldığını gösterir evraklarını kapsar.

Marka tescili, gerçekleşen müracaatın üzerine, Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde yürütülecek idari aşamanın ardından gerçekleşmektedir.

Bu aşama;

  • Tescil başvurusu
  • Müracaatın resmi kurum tarafından incelenmesi
  • İlana çıkarılması
  • Tescil onayı
  • Tescil belgesi verilmesi

Bu aşamalarını kapsar ve tahmini olarak 6 ay ile 11 ay sonunda tamamlanır. Başvurusu eksiksiz gerçekleşen veya var olan eksiklerini giderilen ve süresinde itiraza konu olmayan başvuru, tescil işlemi tamamlanarak sicile işlenir. Müracaat sahibine Marka Tescil Belgesi sahibi olur.

Tescil işleminin sağladığı koruma süresi, tescil müracaatı anı itibari ile 10 senedir. Bu süre, 10 senenin tamamlanması itibari ile geçerli olmak kaydı ile, 10’ar senelik periyotlar şeklinde ve sınırsız yenilenebilir.

Marka başvurusu yapabilmek için, markanın kullanılmakta olması zaruri değildir. Fakat, tescil işleminden sonraki 5 senelik dönemde marka kesintisinin olarak kullanılmaması durumunda ise tescil iptal edilir